Kuidas valida muruniidukit oma aiale ja vajadustele

Akuga muruniidukid on vastupidavad, kvaliteetsed ja head abilised aiatöid tehes. Akumuruniidukid on sama võimsad ja kvaliteetsed kui bensiinimootoriga niidukid. Kuid – akumuruniiduk ei saasta keskkonda, töötab vaikselt, vibratsioonita ja tülika elektrikaablita.
Akumuruniiduk on parim valik inimestele, kes on rohelise mõtteviisiga ja hoolivad meie tulevikust.  Akumuruniidukit juhtida ja manööverdada on tunduvalt kergem kui bensiinimootoriga niidukit. Mitu head omadust tagavad võimaluse niita akumuruniidukiga nii, et müra ei häiriks naabreid või kohtades, kus elektrikaabli vedamine oleks keeruline kui mitte võimatu. Akumuruniidukit  käivitamiseks piisab vaid ühest nupuvajutusest. 
Tasub tähele panna, et akumuruniidukil on hooldust ja vahetamist vajavate detailide arv oluliselt väiksem kui bensiinimootoriga niidukil. Muruniiduk ei vaja süüteküünalde, õhufiltrite või õli vahetamist. Samuti ei pea muretsema kütuse tagavara eest. Piisab kui olete hoolas ja panete aku peale niitmist laadijasse. Siis on järgmine niitmiskord muretu.

Muru niitmine on aiatöö, mis nõuab sobivat muruniidukit. Muruniidukeid on erinevaid ja igaühel on omad head ja vead. Muruniidukit ei tohiks osta mõtlemata oma aiale ja vajadustele. Parim muruniiduk on see, mis sobib sinu eelarvele, aia suurusele ja vajadustele. Siin on mõned näpunäited.

Väikese eelarve ja aia korral sobib mehaaniline muruniiduk. See on odav, kerge ja lihtne. See ei vaja kütust ja on keskkonnasõbralik. Kui mehaanilisest ei piisa, on juhtmega elektriniiduk odavam valik. See on ka keskkonnasõbralik ja vajab vähe hooldust. Aga juhe võib olla liiga lühike või segada niitmist. Akuga elektriniidukil seda probleemi pole, aga aku võib olla kallis.

Suurema aia puhul soovitame valida bensiinimootoriga muruniiduk. See on võimas ja saab hakkama igasuguse muruga. Aga see vajab rohkem hooldust teeb ka rohkem lärmi. Väga suure aia puhul on parem murutraktor. See niidab kiiresti ja ühtlaselt, aga see on üsna kallis ja vajab ruumi ja turvalisust.

Kui soovid muruniitmise asemel tegeleda millegi muuga, siis vali robotmuruniiduk. See niidab ise muru ja saad teha mida tahad. See töötab akudega ja on vaikne. Aga see on kallis ja pead seda varguse eest kaitsma.