fbpx
  • +372 655 1001 (E-R 9-17)
  • info@gartenhaus.ee
  • Liitu GartenHaus'i uudiskirjaga ning saadame sulle personaalse 5% sooduskoodi!
  • et

Milleks mulle mullafrees?

Kevadel tuleks kindlasti ette võtta mulla kobestamine. Selleks, et see ei oleks raske ja pikk protsess, siis tuleks kindlasti appi võtta mullafrees.

Nagu elus tihti juhtub, on abimeest tarvis erinevate tööde jaoks, eriti, kui kodu juures on nii lilli, peenramaad, murupinda kui köögiviljapõldu.

Igal uuel aednikul on esimeseks abiliseks mullafrees, et saaks mulda siluda ja savimulda lõhkuda. Uue maalapi freesimine vajab tavapärasemast jõulisemat masinat.

Selleks, et toitained jõuaks sügavamale mulda tuleks mulda freesida ehk kobestada. Samuti tuleb mullast eemaldada vanad juured ja muu säärane, et õhk ringleks paremini ja muld oleks viljakam.

Kuidas peaksin valima mullafrees?

• Meie soovitame, et mida lihtsam seda parem. Tee kindlaks milleks sul mullafreesi vaja on ja langeta valik vastavalt oma vajadustele.
• Kindlasti ka hind, sest mullafreesi kasutame pigem harva kui tihti.
• Vastupidavus ja töövõime.

Millal ma peaks mulda freesima?

Kevadel.

Eelkõige on see oluline talveunes viibinud mullapinna uuesti ellu äratamiseks. Muld tuleb varakevadel ära freesida, et taimed jõuaks hakata kasvama enne, kui päike aia liiga kuumaks kütab.

Suvel.

Uute peenarde rajamine ja taimede istutamine

Talvel.

Ideaalne aeg maa sügavaks freesimiseks on talvel, kui muld on külm ja märg. See aitab purustada pinnakihi ja luua parema drenaaži. Seda on hea teha ka siis, kui istutad sageli üleujutatud alale, kuna see aitab vältida vee jõudmist taimejuurteni. Sellist sügavamat freesimist tuleks teha iga 3 – 4 aasta tagant.

Sügisel.

Kõik mis vana ja haige tuleb aiast eemaldada, aed tuleb talveks ette valmistada. Ise soovitame neile, kel veel kasvuhoonet pole, selle paigaldus just sügisel ette võtta.

Hooldus.

See hoiab tulevikus kõige rohkem raha kokku!
Kuna mullafreesi kasutame pigem harva kui tihti, siis võib sageli ununeda, et peaksime kindlasti oma mullafreesi hooldama. Peale iga kasutuskorda tuleks eemaldada kuivanud mullatükid, et masin saaks järgmine kord probleemideta töötada. Õli tuleks mullafreesil vahetada kord aastas ja puhastada õhufilter, et mootori töö sujuks hästi. Suure heateo oma aiatööriistale teeme ka valides õige kütuse. Lihtsad kuid olulised asjad.


Meie ise oleme valinud oma valikusse lihtsa ja hea mullafreesi. Vaata järele meie aiatööriistade pakkumiste alt ja ole valmis eriti heaks pakkumiseks!