fbpx
  • +372 655 1001 (E-R 9-17)
  • info@gartenhaus.ee
  • Liitu GartenHaus'i uudiskirjaga ning saadame sulle personaalse 5% sooduskoodi!
  • et

Kuidas valida endale sobilik muruniiduk?

Muruniiduki valimine võib tunduda keeruline ülesanne, kuid järgides mõningaid peamisi juhiseid, leiate endale sobiva muruniiduk. Siin on mõned olulised tegurid, mida peaksite kaaluma:

1. Murupinna suurus:

Esimene asi, mida peaksite arvestama, on murupinna suurus. Kui teil on väike aed, võib piisav olla käsimuruniiduk või elektriline muruniiduk. Suuremate murupindade puhul võiksite kaaluda bensiinimuruniiduki või isegi robotmuruniiduki kasutamist.

2. Muru tüüp:

Muru tüüp on samuti oluline tegur, mida kaaluda. Mõned muruniidukid on spetsiaalselt mõeldud lühikese muru niitmiseks, samas kui teised sobivad paremini kõrgema muru jaoks. Kui teil on ebatasane muru, võiksite kaaluda murutraktori või roomikmuruniiduki kasutamist.

3. Lõiketera tüüp:

Muruniidukid võivad kasutada erinevat tüüpi lõiketerasid. Võite valida tera, mis lõikab muru väikesteks tükkideks ja tagastab need mulda (niinimetatud multšimuruniidukid) või tera, mis viskab lõigatud muru kogumiskotti. Mõlemal valikul on omad eelised ja puudused, seega peaksite valima vastavalt oma eelistustele.

4. Käepide ja reguleeritav kõrgus:

Veenduge, et muruniidukil on mugav käepide, mis võimaldab teil seda hõlpsasti juhtida. Lisaks peaks muruniidukil olema reguleeritav kõrgusfunktsioon, et saaksite kohandada muru niitmise kõrgust vastavalt oma eelistustele.

5. Lisafunktsioonid:

Lisaks põhifunktsioonidele võite kaaluda ka mõningaid lisafunktsioone, nagu käivitusmehhanism, muru kogumiskoti suurus, isepuhastuv funktsioon jne. Need funktsioonid võivad muuta muruniiduki kasutamise veelgi mugavamaks.

Lisaks nendele teguritele on oluline kaaluda oma eelarvet. Muruniidukite hinnad võivad oluliselt erineda sõltuvalt nende omadustest ja brändist. Veenduge, et valite endale sobiva hinna ja kvaliteedi suhtega muruniiduki.

Kokkuvõttes on muruniiduki valimisel oluline arvestada murupinna suurust, muru tüüpi, lõiketera tüüpi, käepidet ja reguleeritavat kõrgust ning lisafunktsioone. Samuti ärge unustage oma eelarvet. Kui olete enda jaoks need faktorid selgeks teinud, saate valida endale sobiva muruniiduki, mis aitab teil hoida oma aeda ilusana.