• +372 655 1001 (E-R 9-17)
  • info@gartenhaus.ee
  • Liitu GartenHaus'i uudiskirjaga ning saadame sulle personaalse 5% sooduskoodi!
  • et

Kasvuhoone rajamine koduaias: nõuanded ja olulised sammud

Unusta tavaline aed ja asu ehitama kasvuhoonet oma aeda, et nautida aiasaaduste kasvatamist aastaringselt!

Selles artiklis jagame sulle tippe ja olulisi samme kasvuhoone ehitamiseks oma aiakesse. 

Kasvuhoone loomine võib tunduda hirmutavana, kuid tegelikult on see täiesti teostatav projekt, mis aitab sul pikendada kasvuperioodi ning kasvatada tervislikke ja maitsvaid köögivilju. Kuidas alustada? Kõigepealt vali õige asukoht ja mõõda oma aia mõõtmed, et teada saada, milline suurus ja tüüp sobiksid just sinu aeda.

Lisaks pead otsustama ka kasvuhoone tüübi, materjali ja konstruktsiooni üle – kas soovid klaasist või polükarbonaatist katet ning millist tüüpi raamistikku kasutada. Artiklis anname sulle kasulikke nõuandeid, mida meeles pidada ehitusprotsessi erinevates etappides ning julgustame sind oma roheliste pöialde õrnasid oskusi proovile panema. Nii et ära karda – võta aiakinnastesse ja sukeldu kasvuhoone ehitamisse juba täna!

Kasvuhoone rajamine koduaias on suurepärane võimalus pikendada aiahooaega ja kasvatada värskeid köögivilju, puuvilju ja lilli. Kasvuhoone rajamine ei ole keeruline, kuid enne alustamist on oluline läbi mõelda mõned olulised sammud.

1. Kasvuhoone asukoht

Esimene samm on kasvuhoone asukoha valimine. Kasvuhoone peaks asuma päikeselises kohas, kus on vähemalt 6 tundi päikest päevas. Samuti on oluline, et kasvuhoone oleks kaitstud tuule eest.

2. Kasvuhoone suurus

Järgmine samm on kasvuhoone suuruse valimine. Kasvuhoone suurus sõltub teie vajadustest ja eelarvest. Kui kavatsete kasvuhoones kasvatada ainult mõningaid taimi, siis piisab väikesest kasvuhoonest. Kui aga kavatsete kasvatada suuremat hulka taimi, siis on vaja suuremat kasvuhoonet.

3. Kasvuhoone materjalid

Kasvuhooneid on valmistatud erinevatest materjalidest, sealhulgas klaasist, polükarbonaadist ja plastikust. Klaas on kõige läbipaistvam materjal, mis tagab taimedele piisavalt valgust. Polükarbonaat on vastupidav ja odav materjal. Plastik on kõige odavam materjal, kuid see ei ole nii vastupidav kui klaas või polükarbonaat.

4. Kasvuhoone ehitus

Kui olete valinud kasvuhoone asukoha, suuruse ja materjalid, siis saab alustada kasvuhoone ehitamisega. Kasvuhooneid saab osta valmis kujul või ehitada ise. Kui otsustate kasvuhoone ise ehitada, siis on oluline järgida juhiseid ja kasutada kvaliteetseid materjale.

5. Kasvuhoone sisustamine

Pärast kasvuhoone ehitamist on vaja see sisustada. Kasvuhoonesse tuleb paigaldada riiulid või kastid taimede kasvatamiseks. Samuti on vaja paigaldada kasvuhoonesse ventilatsioonisüsteem, mis tagab taimedele piisava õhuringluse.

Nõuanded kasvuhoone rajamiseks.

  • Kui olete algaja, siis on soovitatav valida valmiskujuline kasvuhoone.
  • Kui otsustate kasvuhoone ise ehitada, siis on oluline järgida juhiseid ja kasutada kvaliteetseid materjale.
  • Kasvuhoone asukoht peaks olema päikeselises kohas, kus on vähemalt 6 tundi päikest päevas.
  • Kasvuhoone suurus sõltub teie vajadustest ja eelarvest.
  • Kasvuhoone materjalid peaksid olema vastupidavad ja tagama taimedele piisavalt valgust.
  • Pärast kasvuhoone ehitamist on vaja see sisustada riiulite või kastide ja ventilatsioonisüsteemiga.

Oluliste sammude kokkuvõte

  1. Valige kasvuhoone asukoht.
  2. Valige kasvuhoone suurus.
  3. Valige kasvuhoone materjalid.
  4. Ehitage või paigaldage kasvuhoone.
  5. Sisustage kasvuhoone.

Järgides neid samme, saate rajada koduaeda ilusa ja funktsionaalse kasvuhoone, kus saate kasvatada värskeid köögivilju, puuvilju ja lilli aastaringselt.

https://gartenhaus.ee/pood/kategooria/kasvuhooned/