fbpx
  • +372 655 1001 (E-R 9-17)
  • info@gartenhaus.ee
  • Liitu GartenHaus'i uudiskirjaga ning saadame sulle personaalse 5% sooduskoodi!
  • et

Generaatori hooldamine talvel.

Generator on seade, mis pakub elektrit, kui põhivõrk on maas. Et generaator töötaks talvel tõhusalt ja ohutult, on oluline seda korralikult hooldada.

1. Kontrollige õli taset

Enne generaatori kasutamist kontrollige kindlasti õli taset. Õli tase peaks olema generaatori kasutusjuhendis toodud vahemikus. Kui õli tase on liiga madal, täitke see vastavalt juhistele.

2. Vahetage õli

Generatoriõli tuleb vahetada vastavalt kasutusjuhendis toodud sagedusele. Tavaliselt tuleb generaatoriõli vahetada iga 50–200 tunni järel.

3. Kontrollige ja puhastage kütusesüsteem

Kontrollige regulaarselt kütusefiltrit, et see oleks puhas ja kahjustusteta. Kui kütusefilter on ummistunud või kahjustatud, võib see põhjustada generaatori võimsuse vähenemist või isegi riket.

4. Kontrollige ja puhastage õhufilter

Õhufilter kaitseb generaatori mootori osi mustuse ja prahi eest. Kontrollige regulaarselt õhufiltrit, et see oleks puhas ja kahjustusteta. Kui õhufilter on ummistunud või kahjustatud, võib see põhjustada generaatori võimsuse vähenemist või isegi rikke.

5. Kontrollige ja puhastage jahutussüsteem

Generatori jahutussüsteem on oluline, et hoida mootorit töötemperatuuril. Kontrollige regulaarselt jahutussüsteemi, et see oleks puhas ja kahjustusteta. Kui jahutussüsteem on ummistunud või kahjustatud, võib see põhjustada generaatori mootori ülekuumenemist ja rikke.

6. Kontrollige ja puhastage starterit

Starter on oluline, et käivitada generaatori mootor. Kontrollige regulaarselt starterit, et see oleks puhas ja kahjustusteta. Kui starter on ummistunud või kahjustatud, võib see põhjustada generaatori mootori käivitamisel probleeme.

7. Kontrollige ja puhastage generaatori juhtmeid

Generatori juhtmed peavad olema kindlalt kinnitatud ja kahjustusteta. Kontrollige regulaarselt generaatori juhtmeid, et need oleksid kindlalt kinnitatud ja kahjustusteta. Kui juhtmed on kahjustatud, võib see põhjustada generaatori rikke.

8. Asetage generaator sooja kohta

Külm ilm võib mõjutada generaatori jõudlust. Kui generaator on talvel kasutusel, on parem seda hoida soojas kohas. See aitab generaatoril töötada tõhusamalt ja pikendada selle eluiga.

9. Generaatori käivitamine talvel

Kui generaator on talvel olnud väljas, on enne selle käivitamist oluline seda eelsoojendada. See aitab vältida generaatori kahjustamist.

Eelsoojendamiseks käivitage generaator ja laske sellel töötada madalal kiirusel umbes 5 minutit. See võimaldab õli mootorisse ringlema hakata ja generaatorit soojendada.

Kui generaator on eelsoojendatud, saate seda kasutada tavapärasel viisil.

10. Hoidke generaatorit puhtana

Generatori puhtana hoidmine aitab vältida kahjustusi ja pikendada selle eluiga. Puhastage generaatorit regulaarselt tolmu ja mustuse eest.

Kui generaator on määrdunud, võite kasutada survepesurit või käsna ja seepi. Olge ettevaatlik, et mitte kahjustada generaatori osi.

Lisaks nendele konkreetsetele näpunäidetele on oluline järgida ka generaatori kasutusjuhendis toodud juhiseid.

Meie kõige müüduma generaatori leiad siit :