fbpx
  • +372 655 1001 (E-R 9-17)
  • info@gartenhaus.ee
  • Liitu GartenHaus'i uudiskirjaga ning saadame sulle personaalse 5% sooduskoodi!
  • et

MIlleks mulle generaator ?

Generaator koju ei ole mõeldud vaid neile, kes elavad üksikul saarel või sügavas metsalaanes. Tegu on masinaga, mis võiks olla igaks juhuks olemas palju rohkemates kodudes nendeks tundideks, kui tabab elektrikatkestus – ennetamaks sügavkülmikus oleva toiduvaru ülessulamist, kindlat temperatuuri vajavate koduloomade heaolu tagamiseks või ka lihtsalt igapäevaeluga jätkamiseks. 

Elektrikatkestus

Õige võimsusega generaatori valimine sõltub mitmest tegurist. Siin on mõned olulised tegurid, mida tuleks arvestada:

Võimsus.

Esimene samm on kindlaks teha, millist võimsust vajate. Selleks peate määrama, milliseid seadmeid või elektritarbeid soovite generaatoriga toita. Vaadake seadmete võimsust (tavaliselt märgitud vattides või kilovattides) ja liitke need kokku, et saada üldine võimsusvajadus. Lisage sellele umbes 20% võimsusvaru, et tagada generaatori suutlikkus käivitada ka suurema algkoormusega seadmeid.

Kodukasutaja peab esmalt selgeks tegema, kas elektrikatkestuse ajal kasutatavad voolutarbijad on 1-faasilised (230V) või 3-faasilised (400V). Sealt edasi on vaja välja arvutada tarbitav maksimumvõimsus (kilovattides) elektrikatkestuse ajal. Arvestama peab seejuures ka tarbijate käivitusvooluga – suuremat käivitusvoolu vajavad näiteks pumbad ja külmikud –, mis on kuni 3,5 korda suurem nominaalvõimsusest. See tähendab, et ühe 1100 W (vatise) pumba käima panemiseks läheb vaja (1100W x 3,5 = 3 850 W) ca 4 kW (kilovatti). Seadmetel on kasutusjuhendis esitatud tehnilised parameetrid ning tarbijate vooluvajaduste selgitamisel on seeläbi juba lihtsam teha valikuid võimsuse osas. 

Tööaeg.

Järgmine oluline tegur on generaatori tööaeg. Kui plaanite kasutada generaatorit pikemateks perioodideks või pidevalt, siis peaksite valima generaatori, mis suudab töötada pikema aja jooksul ilma ülekoormuseta. Kui vajate generaatorit ainult lühiajaliseks kasutamiseks või varugeneraatorina, siis võib olla mõistlik valida väiksema võimsusega generaator.

Kütuse tüüp.

Generaatoreid on erinevate kütusetüüpidega, näiteks bensiin, diisel, gaas jne. Valige kütusetüüp, mis on teie jaoks kõige mugavam ja kättesaadavam. Samuti tuleb arvestada kütusekulu ja kütusepaagi suurusega, eriti kui plaanite pikemaid tööperioode.

Kvaliteet ja usaldusväärsus.

Generaator on pikaajaline investeering, seega on oluline valida kvaliteetne ja usaldusväärne toode. Uurige erinevate tootjate ja mudelite kohta ning lugege klientide tagasisidet ja arvustusi. Valige tuntud ja usaldusväärne tootja, kes pakub ka garantiid ja järelteenindust.

Müratase.

Kui plaanite kasutada generaatorit lähedal asuvates elamupiirkondades või tundliku keskkonna korral, siis võib olla oluline valida madala müratasemega generaator. Vaadake tootja poolt märgitud mürataset (tavaliselt detsibellides) ja valige vastavalt sellele.

Liikuvus.

Kui kavatsete generaatorit liigutada või transportida erinevatesse kohtadesse, siis valige kompaktne ja kerge generaator, mis on varustatud käepidemega või ratastega.

Elekter on tagasi

Kokkuvõttes on oluline valida generaator, mis vastab teie konkreetsetele vajadustele ja eelistustele. Kui olete ebakindel, võite alati konsulteerida meie spetsialistiga või küsida soovitusi meie chatis