• +372 655 1001 (E-R 9-17)
  • info@gartenhaus.ee
  • Liitu GartenHaus'i uudiskirjaga ning saadame sulle personaalse 5% sooduskoodi!
  • et

Kuidas hooldada muru suve keskel

Suve keskpaik on muruhoolduse jaoks üks olulisemaid ja väljakutsuvamaid aegu. Kuumad ilmad ja vähene sademete hulk võivad muuta rohu kuivaks ja pruuniks. Siin on mõned näpunäited, kuidas oma muru suvel rohelisena ja tervena hoida.

1. Regulaarne Niitmine

Suvel on muru niitmine eriti tähtis. Oluline on hoida muru õige kõrgusega – ideaalne kõrgus on umbes 5-7 cm. Liiga madalaks niitmine võib põhjustada murul stressi ja muuta selle vastuvõtlikumaks haigustele ja kuivusele. Samuti aitab kõrgem muru varjutada mulda ja säilitada niiskust.

2. Kastmine

Suvel on muru kastmine ülimalt oluline, eriti kuivade perioodide ajal. Parim aeg kastmiseks on varahommikul või hilisõhtul, et vähendada veekadu aurustumise tõttu. Muru vajab umbes 2,5 cm vett nädalas. Parem on kasta harvemini, kuid põhjalikult, et vesi jõuaks sügavamale juurteni.

3. Väetamine

Suvel on soovitatav kasutada aeglaselt vabanevaid väetisi, et tagada muru pidev toitainete saamine. Väetamine aitab muru tugevdada ja suurendada selle vastupidavust kuumusele ja kuivusele. Küll aga tuleks olla ettevaatlik, et mitte üle väetada, kuna see võib põhjustada rohukõrvetusi.

4. Umbrohu ja kahjurite tõrje

Suvekuudel on umbrohu ja kahjurite aktiivsus kõrge. Regulaarne kontroll ja vajadusel umbrohutõrje vahendite kasutamine aitab hoida muru puhtana. Orgaanilised tõrjevahendid on keskkonnasõbralikum valik ja vähem kahjulikud kasulikele organismidele.

5. Muru Õhutamine

Kui muru tundub tihke ja vett läbilaskmatu, võib kasu olla muru õhutamisest. See protsess hõlmab väikeste aukude tegemist muru sisse, et parandada vee, õhu ja toitainete liikumist juurteni. Õhutamist on kõige parem teha varakevadel või hilissuvel, kuid vajadusel võib seda teha ka suve keskel.

6. Multšimine

Niitmise ajal võib kaaluda niidukiga lõigatud rohu multšimist, mis tähendab, et niiduki terad lõikavad rohu väikesteks tükkideks ja jätavad need murule. Multš aitab säilitada niiskust ja lisab murule toitained, vähendades väetamise vajadust.

7. Liikumise Piiramine

Püüa suvekuudel vähendada murul liikumist, eriti kui muru on stressis või kuiv. Rohu taastumine on lihtsam, kui seda ei tallata pidevalt.

Kokkuvõtteks

Suvekuudel vajab muru erilist hoolt ja tähelepanu, kuid õige lähenemisega on võimalik hoida see rohelisena ja elujõulisena. Regulaarne niitmine, korralik kastmine, sobiv väetamine ning umbrohu ja kahjurite tõrje on võtmetegurid, mis aitavad saavutada kauni ja terve muru ka kõige kuumematel suvepäevadel.

Hoolitse oma muru eest ja naudi suve värskes ja rohelises aias!